CNC ( angl. Computer Numerical Control) programa plačiai naudojama automatizuojant metalo gaminių šalinimo, formavimo ar gamybos procesus:

Frezavimo staklės – rotaciniai staklių grožtuvai atitinkamą medžiagos dalį nuskuta ar nupjauna, prireikus ir supjausto. Iš anksto užprogramuojamas staklių pjovimo gylis, kampas ir kryptis, tad rankiniai procesai atliekami kur kas tiksliau. Trijų ašių staklių X ir Y ašys veikia horizontaliai, Z – vertikaliai, o keturių ašių staklės pjauna ir apvaliai.

Tekinimo staklės – tekinimo staklės suka medžiagą ant veleno ir taip išpjaunama norima medžiagos forma. CNC tekinimo staklės puikiai tinka gaminant simetrinius kūgio formos, sferinius ar cilindrinius gaminius.

Gręžimo staklės – CNC programomis tiksliai nustatoma norimų padaryti skylių vieta, kietose medžiagose skylės gręžiamos palaipsniui. Automotizavus procesus reikiama medžiaga į gręžimo padėtį įdedama greitai ir tiksliai.

Šlifavimo staklės – lengviau nei tekinimo ar frezavimo staklės užprogramuojamos šlifavimo staklės sukamuoju abrazyviniu ratu nušlifuoja medžiagą iki norimos formos.

Plazmos pjaustytuvai – plazmos degikliu ypač tinka pjaustyti dvimačius metalo gaminius.

Metalo, aliuminio, plastiko tekinimas CNC staklėmis | Electio.lt