(Straipsnį parengė CodeAcademy programavimo kursai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje programavimo akademija)
Žmonija vis bauginama, kad jau po keliasdešimt ar vos keliolikos metų dalis dabartinių specialybių, pareigų bei darbų išnyks – juos gebės atlikti robotai arba tą patį rezultatą, kurį sukuria žmogaus rankos ir smegenys, galės pasiekti įvairios išmaniosios technologijos. Tačiau išsigąsti neverta net tiems, kurie patenka į savotišką specialybių Raudonąją knygą. Laiko dar yra, tad kiekvienas, kuris rūpinasi savo ateitimi bei nori išlikti reikalingas darbo rinkoje, turėtų pamąstyti, kokia nauja profesija jam patiktų ir imti jos mokytis.
Programavimo kursai – CodeAcademy.lt
Tam, kad būtų lengviau apsispręsti, pateikiame kelias profesijas, kurios patenka į ateities reikalingiausiųjų sąrašą. Daugiausiai tai IT srities specialistai – IRT konsultantai, grafikos dizaineriai, testuotojai, projektų vadovai, sistemų architektai, informacijos saugumo ekspertai, o sąrašo viršuje – įvairaus lygio programuotojai.
Analitikai savo prognozių nekeičia jau kurį laiką – programuotojų poreikis ir toliau augs. Skaičiuojama, kad iki 2020 metų Lietuvoje bus įdarbinta apie 4450 įvairaus lygio programuotojų, o iš viso daugiau nei 13 tūkstančių IRT specialistų. Asociacijos „INFOBALT“, agentūros „Investuok Lietuvoje“ bei Mokslo, studijų stebėsenos ir analizės centro atliktas IRT sektoriaus tyrimas rodo, kad norint patenkinti tokią didelę paklausą, maždaug kas dešimtas artimiausiais metais išsilavinimą įgysiantis asmuo turėtų baigti IRT studijas, o dabar tokį įgyja tik 4 iš 100 aukštųjų mokyklų ir 7 iš 100 profesinių mokyklų absolventų.
Norintieji įgyti paklausią ir pelningą profesiją, gali pasukti trumpesniu keliu – rinktis ne kelerius metus trunkančias studijas, o specializuotus programavimo kursus. Jie būna kelių lygių, taip pat skirstomi pagal programavimo kalbas bei studijuojančiųjų poreikius. Žinoma, norint tapti vertinamu ir gerbiamu specialistu, vienų kursų nepakaks. Tačiau baziniai programavimo kursai gali tapti tramplynu į jūsų būsimą karjerą.
Programuotojo specialybė ne tik populiari, paklausi bei pelninga, bet ir labai įdomi – IT sritis, ko gero, yra viena iš labiausiai ir greičiausiai kintančių šiuolaikiniame pasaulyje. Tad į ją įsitraukus ne tik nuolat netrūks darbo, bet dar gi jis bus ir vis kitoks, tad ilgai nepabos.
Nuo mokslų atbaido mitai
Kai kurie žmonės programuoti nori, tačiau nė nepabandę mokytis susidaro klaidingą nuomonę, kad tai jiems nepavyks. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų mitų – programavimo siejimas vien tik su tiksliaisiais mokslais. Tačiau patyrę programuotojai ramina visus, kurie savęs nelaiko stipriais matematikais ar fizikais ir sako, kad mokantis parašyti kodą, dažniausiai reikia Google, logikos, drąsos eksperimentuoti ir beveik nieko daugiau negu ketvirtos klasės aritmetikos žinios. Yra daugybė programuoti išmokusių žmonių, kurie turi bakalauro, magistro ar net daktaro laipsnį filosofijos ar tarptautinių santykių srityse.
Siekiant tapti programuotoju ar keisti turimą profesiją, rekomenduojama pirmiausiai apsišarvuoti kantrybe ir atkaklumu. Šių savybių tikrai prireiks siekiant pripažinimo be galo dinamiškame ir didžiuliame IT pasaulyje. Na, o po to patartina išsirinkti sau labiausiai prieinamus bei patinkančius pradedančiųjų programuotojų kursus. Jų metų įgyjamos bazinės žinios, kurios būtinos kiekvienam būsimam programuotojui ar IT specialistui. Kitaip tariant, lankydami pradedančiųjų kursai pradedantiems ir panegusiems galėsite pasidėti tvirtus pagrindus sėkmingai ateičiai IT srityje. Paprastai norintieji tapti programuotojais, galbūt ir nebūna nuo pat pradžių tiksliai apsibrėžę, kokiu tiksliai specialistu norėtų tapti, tačiau tvirtai žino, kuria kryptimi norėtų pasukti.
Programavimo kursai pradedantiesiems – populiariausių kalbų pagrindai
Svarbu prisiminti, kad visos programavimo kalbos turi tas pačias universalias pagrindines programavimo idėjas. Todėl dažniausiai pradedančiųjų kursuose siūloma mokytis populiariausių programavimo kalbų, pavyzdžiui, Java, PHP arba susipažinti su keliomis iškart. Štai PHP kalba yra
sukurta daugiau nei 80 proc. visų pasaulio internetinių svetainių. Java kalba nėra iš lengvųjų, tačiau ji labai naudinga, nes ja yra kuriama daugybė web aplikacijų bei Android produktų. Be to, Java kalbą labai dažnai savo reikmėms renkasi didžiosios kompanijos, o gerai ją įvaldę programuotojai yra labai paklausūs įvairiose šalyse.
Kai kurie renkasi mažiau specializuotus pradedančiųjų programavimo kursus. Vienas iš variantų – Frontend kursai, kuriuose gilinamasi iškart į kelias programavimo kalbas – HTML, CSS ir JavaScript. Lankant tokius kursus galima sužinoti, kaip savo ar klientų idėjas paversti funkcionaliais ir stilizuotais interneto puslapiais, optimaliai pritaikytais vartotojui. HTML kalba yra kone visų tinklapių pagrindas ir gana lengvai pritaikoma įvairiausiais atvejais. Su CSS galima stilizuoti kuriamą tinklapį – parinkti spalvas, šriftus, sukurti puslapio išdėstymą ir pan. O JavaScript jūsų tinklapiui suteiks unikalumo ir dinamikos – galėsite jį animuoti ir padaryti interaktyvų.
Pradedančiųjų programavimo kursai naudingi ne tik tuo, kad leidžia studijuojančiam susipažinti su programavimo pasauliu, bet ir išjudina protą, paaštrina logiką, atskleidžia naujų būdų, kaip galima spręsti problemas. Ką jau kalbėti apie tai, kad savomis rankomis nuo nulio galėsite sukurti neįmantrų interneto tinklapį!
Programavimo studijos pažengusiems – gilesnės žinios
Tačiau norint pilnai įžengti į IT rinką ir pamažu joje įsitvirtini, vien pradedančiųjų kursų diplomo nepakaks. Todėl baigus šį pirminį etapą rekomenduojama nesustoti ir toliau gilintis į programavimą, tobulinti savo įgūdžius, įgauti naujų ir po truputį ieškoti nišos, kurioje norėtumėte specializuotis.
Išsirinkus programavimo kalbą, nuo kurios pradėjote mokytis, svarbu su ja susipažinti išsamiai – perprasti ne tik bazinius elementus bei logiką, bet ir išnagrinėti, kokie karkasai yra pritaikyti jūsų išsirinktai kalbai ir kokiais atvejais juos galima panaudoti. Pažengusiųjų grupėse dažniausiai ir gilinamasi į skirtingus programavimo kalbų karkasus, kalbų niuansus bei galimybes. Be to, daug dėmesio būna skiriama praktikai. Kai kuriose programavimo mokyklose leidžiama dirbti su realiais užsakovų projektais. Tai dar labiau padidina besimokančiųjų motyvaciją siekti kuo geresnių rezultatų, gilintis į programavimą, dirbti kokybiškai bei greitai.
Ši mokymosi dalis paprastai būna gerokai mažiau susijusi su programavimo sintakse nei pradedančiųjų programavimo kursai. Pažengusiems studentams reikia gerokai daugiau loginio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžių. Mat programavimo kalba yra tik įrankis, o sugalvoti, kaip išspręsti kokią nors problemą bei įvykdyti užsakovo sumanymą, turi sugebėti jūsų smegenys.
Ieškant darbo svarbūs įgyvendintų projektų pavyzdžiai
Besimokantiems specialistai pataria pradėti kažką realiai daryti ir lipdyti nepaisant to, kiek patirties jaučiatės turintys, nes produktyviausias būdas mokytis yra praktika. Patirtis, kurią įgaunate turėdami konkretų tikslą ir kurdami tinklapį, yra žymiai vertingesnė už teorines žinias ir besaikį pavyzdžių bei instrukcijų studijavimą.
Baigę pažengusiųjų kursus būsite pasiruošę pradėti savo kelią darbo rinkoje. Jeigu besimokydami vykdėte realius projektus, jau turėsite sukaupę savo darbų pavyzdžių. Todėl galėsite pretenduoti į startines programuotojų pozicijas didelėse ar mažesnėse kompanijose. Be to, gana gerai žinosite, kaip veikia IT pasaulis ir turėsite aiškų supratimą, kaip dar labiau kelti savo kvalifikaciją.
Mokytis teks nuolat
Geri specialistai, gavę vienų ar kitų kursų diplomą, nesustoja. Jie mokosi nuolat. IT sektorius keičiasi kone kasdien, todėl norint žengti koja kojon su naujausiomis tendencijomis tenka visada domėtis ne tik ta programavimo kalba, kurioje žmogus specializuojasi, bet ir visomis kitomis. Be to, nuolat vystomi ir nauji karkasai, kitokios išmanios technologijos, kurios padeda programuotojui užduotis atlikti sparčiau bei geriau. Kelti kvalifikaciją galima ir įvairiuose profesionalams skirtuose programavimo kursuose, specializuotuose seminaruose ar konferencijose. Tokie žingeidūs ir nuolat tobulėjantys specialistai darbo rinkoje yra labiausiai vertinami.
Iš archeologės į web dizainerę persikvalifikavusi mergina, vardu Evelina, kuri šiuo metu dirba vienoje IT įmonėje, paklausta, kaip įsivaizduoja save po trejų ar penkerių metų, nusijuokė ir atsakė taip: „Po trejų ar penkerių metų vis dar mokysiuosi! Nėra taip lengva web dizaineriu būti, o ir Romos per dieną niekas nepastatė. Noriu kurti, tobulėti, todėl toliau mokysiuosi ir dirbsiu šioje srityje. Apskritai, IT srityje tiek daug naujovių, viskas sparčiai auga, keičiasi – tai daug įdirbio ir noro mokytis reikalaujanti sritis”.
Geram specialistui būtina specializacija
Be nuolatinio kvalifikacijos kėlimo vis daugiau programuotojų yra linkę specializuotis tam tikrose srityse. Taip vyksta todėl, kad tinklapiai tampa vis sudėtingesni, o internete daugėja įvairiausių galimybių. Tad vietoje to, kad sugebėtų viską, dauguma tampa tam tikro programavimo etapo, programavimo kalbos, karkaso ar kitokios techninės srities ekspertais.
Yra trys pagrindinės kryptys, kuriose programuotojai specializuojasi. Nusprendę dirbti su ta tinklapio dalimi, kurią mato vartotojas ir į kurią jis tiesiogiai įsitraukia, vadinami Frontend programuotojais. Be fasadinės tinklapio dalies yra ir tam tikri užkulisiai. Norint vystyti juos, kartais gali prireikti labai specifinių technologinių žinių, be to, yra ir populiariausių programavimo kalbų, kurios skirtos darbui su šia nematoma puse, sąrašas, tai: PHP, Ruby, Python ir kitos. Su šia tinklapio dalimi dirbantys specialistai vadinami Backend programuotojais. Tie, kurie dirba su abiem tinklapio dalimis – ir Backend, ir Frontend, yra vadinami Fullstack programuotojais.
Programavimo kursai internetu – daugiau laisvės
Norint tapti programuotoju, apsipręsti jums teks ne kartą. Štai, kad ir, kokius kursus lankyti – vykstančius internete ar organizuojamus gyvai su grupe kitų bendraminčių. Abeji turi savo pliusų. Nusprendę mokytis internetu, turėsite daugiau laisvės. Galėsite rinktis ne tik iš skirtingų įmonių, bet ir iš skirtingų šalių siūlomų pamokų.
Be to, gilintis į kursų medžiagą bei vykdyti užduotis galėsite tada, kada jums patogiausia – neribos nei paros laikas, nei vieta. Krimsti programavimo mokslus ir kurti tinklapius galėsite kad ir viduryje nakties būdami pievoje po žvaigždėtu dangumi. Žinoma, jei iš anksto pasirūpinsite, kad kompiuterio baterija atlaikytų, o internetas nedingtų pačiu reikalingiausiu metu.
Gali būti, kad mokydamiesi internetu sutaupysite ir šiek tiek pinigų. Aktyvios pradedančiųjų, pažengusiųjų bei besimokančių programuotojų bendruomenės neleis pasijausti vienišu ar įstrigusiu ties neišsprendžiamu klausimu. Būkite tikri, kad pagalbos visuomet sulauksite.
Savarankiškas kelias gali būti ilgesnis
Drąsiausi būsimi programuotojai mokslų imasi savarankiškai. Tokiu atveju labiausiai jiems gelbsti Google, kur jie ieško teorinės medžiagos ir atsakymų į savo klausimus bei įvairūs bendruomenių forumai, kur patirtimi dalijasi tiek labiau patyrę programuotojai, tiek naujokai. Savarankiškai besimokantieji daug laiko praleidžia eksperimentuodami, leidžia sau daug klysti. Eidami vienu ar kitu keliu visi norintieji išmokti programuoti savo tikslą pasiekia. Tik vienų kelias trumpesnis ir sklandesnis, kiti į tikslą vinguriuoja aplinkkeliais, o kartais net klystkeliais.
Lankydami kursus megsite ir naudingas pažintis
Lankydami kursus gyvai su grupe bendraminčių, pagalbos ir palaikymo sulauksite dažniau ir greičiau nei mokydamiesi virtualiai. Viena iš pamokas vedančių profesionalių mokytojų užduočių – atsakyti į visus klausimus ir padėti susidoroti su kilusiais sunkumais. Negana to – dar ir motyvuoti tuos, kurie ėmė abejoti savo sprendimu rinktis programavimą ar keisti profesiją. Be to, būdami tarp kitų besimokančiųjų, galėsite lengviau sekti savo progresą, mokytis vieni iš kitų ir tartis.
Gyvai vykstantys kursai paprastai turi iš anksto patvirtintą ir reguliarų tvarkaraštį. Nuo plano nukrypti bus sudėtinga. Todėl tokius kursus verta rinktis tiems, kurie nenori užstrigti proceso viduryje arba žino savo silpnybę – kai nėra tvirtos disciplinos, sunkiau atsispirti pagundoms veikti ką nors kitą, o ne mokytis. Be to, žinodami, kad programavimo kursų auditoriją sudaro žmonės, norintys įgyti naują profesiją arba pakeisti turimą, jų organizatoriai užsiėmimus suplanuoja tokiu laiku, kuris tiktų dirbantiems ar dar ir kitas specialybes studijuojantiems asmenims – tai yra vakarais.
Paskutinis svarbus ir naudingas tokių programavimo kursų aspektas – juos lankydami lengviau nei internetu užmegsite naujų ryšių. Galbūt atrasite bendraminčių, su kuriais vėliau kursite bendrus projektus, o gal per naujus pažįstamus ar dėstytojus būsite suvesti ir su būsimais darbdaviais. Mokydamiesi kartu, tobulinsite ne tik programavimo, bet ir darbo komandoje bei bendravimo įgūdžius.
Mokyklos – ir suaugusiems, ir vaikams
Mokyklų, kurios ruošia programuotojus, šiuo metu veikia gana daug, tačiau didžioji dalis jų yra įsikūrusios didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Kai kurios mokyklos vykdo projektus, per kuriuos pamokas kartais veda ir mažesniuose miestuose. Vis dėlto, paprasčiausia kursus lankyti gyvenant viename iš Lietuvos didmiesčių. Plačiau apie kursis čia
Vilniuje populiariausios yra šios mokyklos, ruošiančios būsimus programuotojus: „CodeAcademy”, „Baltic Talents”, „Vilnius Coding School”, „3W Academy”.
Norintieji, kad jų ar jų draugų, giminių vaikai nuo ankstyvų dienų imtų kryptingai eiti link programuotojo profesijos, gali paieškoti išskirtinai mažiesiems skirtų užsiėmimų. Jaunesni vaikai programuoti mokomi žaidimų principų, mokytojai į pagalbą pasitelkia patikrintas virtualias ugdymo platformas. Vyresni moksleiviai be programavimo mokosi ir bendradarbiavimo, verslumo, lyderystės. Viena iš tokių mokyklų – Vilniuje esanti „CodeAdacemy Kids”.
Virtualus diplomas irgi pripažįstamas
Tie, kuriems vis dėlto labiau priimtinas yra savarankiškesnis mokymosi modelis, renkasi iš begalės internete esančių platformų. Populiariausios ir patikimiausios yra šios: www.coursera.org, www.udemy.com ir www.lynda.com. Jose registruotis gali žmonės iš viso pasaulio, tad tikėtina, jog mokysitės kartu su pačia įvairiausia publika. Internete esantys kursai taip pat, kaip ir vedami gyvai, skirstomi pagal temas, lygius, skiriama ne tik teorinė medžiaga, bet ir praktinės užduotys. Kursų pabaigoje vyksta atsiskaitymai. Kai kuriais atvejais žinios tikrinamos ir mokymosi eigoje. Virtualių mokyklų išduotus kursų baigimo pažymėjimus kai kurios įmonės pripažįsta kaip lygiaverčius įprastiems, gyvai gautiems diplomams.
Internete galima rasti ir platformų, kur pirmųjų žinių apie programavimą gali įgyti vaikai. Programos sukurtos specialiai taip, kad vaikams būtų įdomios ir juos įtrauktų. Pirmuosius programavimo principus vaikai sužino žaisdami, pavyzdžiui, pagal tam tikrą logiką dėliodami blokelius ar kurdami istorijų siužetus.
Programuotojų atlyginimai – viliojantys
Abejojantiems, ar verta rinktis programuotojo kelią, priminsime, kad, pasak analitikų, ši profesija ne tik paklausi bei viena iš reikalingiausių ateityje, bet ir perspektyvi finansiškai. IRT sektoriaus tyrimas rodo, kad jau dabar vidutinis IRT specialistų atlyginimas yra daugiau nei dvigubai didesnis už šalies vidurkį. Remiantis 2017 m. kovo mėnesio „Sodros” duomenimis, IRT specialistas per mėnesį vidutiniškai uždirbo 1590 eur, tuo tarpu visos šalies vidutinė mėnesinė alga buvo 790 eur.
Programavimo kursai kaina
Šiame kurse sužinosite apie „JavaScript“ ir kaip jis veikia su HTML ir CSS. Moduliai apima:
Pagrindai, pavyzdžiui, kaip veikia kompiuteriai, kas yra programavimas, kas tiksliai yra internetas ir kokie yra tinklalapiai
JS Bin, kuri leidžia jums redaguoti ir išbandyti savo kodus
Kas yra HTML ir kaip sukurti savo tinklalapius naudojant HTML
Kaip stilizuoti ir keisti tinklalapius naudojant CSS
„JavaScript“ naudojimas norint atlikti pakeitimus ir pridėti elementų, kad žiūrintieji galėtų sąveikauti su jūsų puslapiu
Sužinojęs visą teoriją, gauni projektą, kurį reikia užbaigti. Tai yra fantastiška kurso dalis, nes jūs bandote užkoduoti patys, prieš leisdamiesi atsipalaiduoti savo svetainėje
Kiekvieno modulio pabaigoje yra egzaminas ir, kai išlaikysite egzaminus, gausite sertifikatą
Šis kursas prasideda paprastai, o vėliau kaupiasi, todėl nesijaučia pribloškiantis pradėti koduoti.
Šiame straipsnyje aš paliečiau tai, kas, mano nuomone, yra geriausias būdas išmokti „JavaScript“ tinkinti tinklalapius.
5. Užbaigti „C # Unity Developer 2D“: išmokti koduoti žaidimus
Šis kursas išmokys koduoti naudojant C # programavimo kalbą ir kuriant žaidimus, o tai, be abejo, yra geriausias būdas išmokti programuoti ir koduoti.
C # yra pirmaujanti „Microsoft“ programavimo kalba, daugiausia naudojama kuriant darbalaukio GUI programas. Jis taip pat naudojamas „Unity“ žaidimų variklyje, kuris yra populiariausias žaidimų variklis žaidimams kurti.
Šis kursas ne tik išmokys koduoti, bet ir C # programavimo kalbą bei kaip kurti žaidimus naudojant „Unity“. Kaip jau sakiau anksčiau, nėra geresnio būdo pradėti koduoti kuriant žaidimus, primygtinai siūlau visiems pradedantiesiems prisijungti prie šio kurso.
Kurdami žaidimus, jūs taip pat išmoksite duomenų struktūrą ir algoritmus, labai svarbius rašant naudingas programas. Kalbant apie socialinį įrodymą, šis kursas turi vidutiniškai 4,6 įvertinimus iš beveik 290 000 studentų, o tai yra tiesiog fenomenalu. Trumpai tariant, geriausias programavimo kursas, skirtas išmokti kodavimą naudojant C #
Ir čia yra nuoroda į prisijungimą prie šio kurso – „The Complete JavaScript Course 2021: Build Real Projects“
Vaizdas skelbimui
6. Visas „JavaScript“ kursas 2021 m .: sukurkite tikrus projektus
Jei norite išmokti programuoti naudojant „JavaScript“, dar vieną populiarią programavimo kalbą, tai yra geriausias programavimo kursas, prie kurio galite prisijungti. Šis kursas yra labai išsamus ir apima šiuolaikinę „Javascript“ sintaksę.
Tai taip pat apima projektus, iššūkius, baigiamuosius egzaminus, ES6 ir nuostabų instruktorių, todėl tai yra idealus kursas tiek pradedantiesiems, kurie tik pradeda naudotis „Javascript“, tiek tarpiniams kūrėjams, kurie anksčiau dirbo „JavaScript“.
Prie šio kurso prisijungė daugiau nei 300 tūkst. Studentų, o jo įvertinimas vidutiniškai yra 4,6, įvertintas beveik 77 tūkst., O tai yra nepaprastai svarbu ir daug pasakojama apie šio kurso kokybę.
Instruktorius –
Jonas Schmedtmannas
Ir čia yra nuoroda į prisijungimą prie šio kurso – „The Complete JavaScript Course 2021: Build Real Projects“
Vaizdas skelbimui
7. Visas „Python“ kūrėjas 2021 m .: „Nulis iki meistriškumo“
Jei norite išmokti kodavimo be patirties, programavimo kursai ir mokymai
Andrejus Neagoie
yra dar vienas instruktorius, kurį labai rekomenduoju. Šis internetinis kursas yra dar vienas labai vertinamas praktinis kursas, skirtas išmokti „Python“ programavimą 2021 m. Šis kursas išmokys jus tapti „Python 3“ kūrėju ir įsidarbinti.
Jūs išmoksite „Python“ kurdami daugiau nei 12 projektų ir mokydamiesi žiniatinklio kūrimo, mašininio mokymosi, automatikos ir dar daugiau.
Kursas taip pat yra labai įdomus, su daugybe viktorinų, praktikos pratimų, trumpų projektų ir interaktyvių animacijų. Jei esate visiškai pradedantis „Python 3“ ir neturite jokios patirties ir norite tapti „Python“ ekspertu, labai rekomenduoju
„Udemy“ yra internetinė švietimo rinka, kurioje kiekvienas gali susikurti (ir net parduoti) savo kursus, kuriuos kiti galėtų vartoti. Tai gana dviašmenis kardas: jis leidžia kvalifikuotiems žmonėms pasidalinti savo žiniomis be išsilavinimo, tačiau norint jį rasti, reikia bristi per daugybę šūdų.
Programavimo kursai „Udemy“ apima įvairiausias temas. Rasite visko, pradedant „Python“ pagrįstais duomenimis ir baigiant etinio įsilaužimo pagrindais, pradedant „Java“ pagrindais ir baigiant pagrindinio lygio interneto kūrimu. Taip pat rasite daug kursų, susijusių su žaidimų kūrimu.
Pastaba: niekada nemokėkite visos „Udemy“ kurso kainos! „Udemy“ prekyvietėje dažnai vyksta didžiuliai pardavimai, todėl kainos nukrenta nuo 50 iki 90 procentų. Kol laukiate, peržiūrėkite geriausius nemokamus „Udemy“ kursus.
7. „Free Code Camp“ arba „The Odin Project“
Jei jūsų tikslas yra tapti įgudusiu žiniatinklio kūrėju, nesvarbu, ar tai būtų „front-end“ ar „back-end“, tada aš labai rekomenduoju arba „Free Code Camp“ (mokantį HTML, CSS, „JavaScript“ ir „React“), arba „The Odin Project“ (mokantį HTML, CSS). , „JavaScript“, „Ruby on Rails“).
Šie du yra išsamūs kursai, abu 100 proc. Nemokami, kurie jūsų tempu nukels nuo nulio iki herojaus. Net jei neturite jokios kodavimo patirties, viskas bus gerai. Tikėkitės investuoti kelis mėnesius nuo pradžios iki pabaigos, kad tikrai suprastumėte mokomas sąvokas. Neskubėk to.
8. Khano akademija
„Khano akademija“ yra vienas didžiausių interneto lobių. Ši ne pelno siekianti švietimo platforma pastarąjį dešimtmetį buvo puikus nemokamo švietimo šaltinis, ir jis tik gerėja. Norite išmokti skaičiavimo? Biologija? Pasaulio istorija? Kaip sumokėti mokesčius ar investuoti pinigus? Viskas čia.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Kompiuterių mokslo ir Kompiuterių programavimo skyriai žaidžia pasivyti, todėl šiame sąraše jis yra toks žemas. Šiuo metu galite išmokti tik „JavaScript“, taip pat algoritmų ir kriptografijos pagrindus, tačiau tikrai verta tai stebėti.
9. „YouTube“
„YouTube“ yra labai patyręs ar praleistas. Yra tūkstančiai mokomųjų grojaraščių, tačiau per daug jų yra paviršutiniški arba tiesiog neteisingi. Iš tų, kurie atrodo perspektyvūs, nemaža jų dalis yra neišsami. Iš tų, kurie yra baigti, didelė dalis yra pasenusi.
Tai sakant, jei turite įžvalgų žvilgsnį, „YouTube“ gali būti puikus šaltinis mokantis programuoti. Pradėkite nuo geriausių „YouTube“ programavimo pamokų apibendrinimo.
10. „OpenCourser“
„OpenCourser“ nėra švietimo platforma, kaip ir kitos čia išvardytos svetainės. Tai veikiau paieškos variklis, kuris sujungia tūkstančius nemokamų internetinių kursų iš viso žiniatinklio ir juos pasiekia.
Šiuo metu „OpenCourser“ kataloguoja daugiau nei 900 nemokamų internetinių programavimo kursų, kiekvieną dieną pridedant daug daugiau. Taip, rasite daugybę kursų iš „edX“, „Coursera“, „Udacity“ ir kt., Bet rasite ir kitų, pavyzdžiui, „Saylor Academy“. Tai bent jau patogus būdas vienu metu ieškoti daugelyje minėtų platformų.
11. Bendra akademija
„Codecademy“ yra interaktyvių internetinių kursų serija, kurios tikslas – išmokyti saujelės programavimo kalbų ir sistemų pagrindus. Kiekvienas kursas yra žaidžiamas, žingsnis po žingsnio procesas, kuris laiko tavo ranką visą kelią nuo pradžios iki pabaigos.
Tačiau prieš pasineriant į „Codecademy“, reikia įspėti: tai, ko jūs čia išmoksite, yra nepaprastai paprasta ir paviršutiniška. „Codecademy“ moko rašyti kodą, tačiau neišmoko mąstyti kaip programuotojas. Daugelis pirmą kartą pradedančiųjų baigiasi