Pasitelkę CNC ( angl. Computer Numerical Control) programą CNC programuotojai tiksliai sukonfigūruoja sunkiosios technikos nustatymus, reguliuoja technikos greitį, stebi gamybos procesą, rūpinasi, kad technika veiktų tinkamai, tolesnei gamybai atideda tik nebrokuotus gaminius ir t.t.

CNC programuotojai gali dirbti su įvairia technika, o kasdien jie tampa ir statybininkais, ir gamintojais, ir meistrais, ir kokybės užtikrintojais.

Kaip taip CNC programuotoju?

Per maždaug 2-3 mokslo ir praktikos metų profesinės mokyklos, technikos universitetai ir kitos mokslo įstaigos paruošia CNC programuotojus. Siekdami puikių rezultatų, programuotojai privalo pasižymėti matematiniais, kompiuteriniais gabumais, gebėti spręsti problemas bei dirbti daug metų. Suteikiamas kursų baigimo pažymėjimas.

Darbo įgūdžiai ir reikalavimai
  • Matematiniai įgūdžiai: Gerai matematiką išmanantys CNC programuotojai lengviau supranta sudėtingas instrukcijas, schemas bei geba užtikrinti, kad gamyba vykdoma tinkamai.
  • gebėjimas spręsti problemas: CNC programuotojai privalo nustatyti priežastis, kodėl technika nedirba visu pajėgumu, privalo surasti būdus, kaip padidinti technikos našumą ir turi mokėti ištaisyti klaidas.
  • dėmesys detalėms: CNC programuotojai dirba su ypatingo tikslumo reikalaujančia technika, todėl visiškas preciziškumas būtinas: net ir milimetrinė skaičiavimo klaida gali būti lemtinga.
  • mechaniniai, techniniai įgūdžiai: CNC programuotojai privalo išmanyti CAD/CAM technologijas.
  • ištvermė: CNC programuotojai dažnai daug laiko praleidžia atlikdami tuos pačius veiksmus.

 

CNC programuotojų ateitis

Tikėtina, kad CNC programuotojų poreikis ateityje smarkiai neišaugs, nes procesai bus vis labiau automatizuojami. Vis dėlto, plataus profilio CNC programuotojai darbo rinkoje išliks paklausūs, todėl neprašausite nusprendę mokytis dirbti su kuo įvairesne technika.

Parengta pagal: https://www.snagajob.com/job-descriptions/cnc-machinist/