Jei kada nors dirbote prie automatizuotų trimačių projektavimo sistemų, „SolidWorks“, ko gero, esate girdėję.  Ši programinė įranga laikosi populiarumo viršūnėje, nors rinkoje ir siūloma funkcionalesnių programinės įrangos variantų. Populiarumu „SolidWorks“ beveik prilygsta paprastesnei „AutoCad“ programai. „SolidWorks“ sporto, mados, automobilių pramonės atstovų mėgiama dėl intuityvios programinės sąsajos, logiškų, sumanių, į vartotoją orientuotų naujovių, paprastų ir aiškių funkcijų. Kam gi naudojama „SolidWorks“?

Mados ir sporto pramonė

Tobulindami gaminį ir pristatydami jį į gamybą „SolidWorks“ naudoja daugelis: nuo batų gamintojų iki rankinių dizainerių. Taupant lėšas ir laiką, su „SolidWorks“ testuojama kaip įtampą atlaiko skirtingos ekstremalaus sporto įrangos detalės, pavyzdžiui, guma. „TiSport“ bendrovės atstovai teigia, kad jų pagaminti neįgaliųjų vežimėliai parduodami tik dėl „SolidWorks“, o „Remington Products Company“ bendrovės darbuotojai šią programinę įrangą naudoja gamindami batus ir kitą produkciją.

Automobilių pramonė

Atsarginių transporto priemonių dalių ir transporto priemonių gamintojai taip pat naudoja „SolidWorks“: šia programine įranga gamyba pradedama nuo nulio, o dėl specialių programinės sistemos įrankių gamybos procese gali dalyvauti daugiau nei vienas asmuo. Testuojant su „SolidWorks“ įmanoma reikiamas dalis pašalinti arba integruoti, keisti jų spalvas, formas ir matyti galimą galutinį vaizdą. Virtualioje aplinkoje testuojami „Formulės 1“ lenktyniniai automobiliai, todėl lengviau atitaikomi būtini testų nustatymai: simuliuotas vėjo tunelis, aerodinamika ir kt. Kadangi „SolidWorks“ primena paslaugų teikimo platformą, „Koenigsegg“ bendrovės atstovai pasirinko būtent šią programinę įrangą; bendrovės komandos dirba neskirdamos papildomų lėšų kitiems geografiniams ar technologiniams sprendimams.

Kosmoso tyrimų pramonė

Kosmoso tyrimų pramonės testų kaina pranoksta visas kitas testų kainas: čia testas realybėje atliekamas tik tada, kai visas simuliacijos planas išnarstomas iki smulkmenų. „SolidWorks“ programinė įranga siūlo pagrindinį įrankių rinkinį, o programos inžinerinė pusė palengvina darbo aplinkos pritaikymą konkretiems projektams. Bendrovės „Mirror Image Aerospace“  atstovai renkasi „SolidWorks“ dėl šios programinės įrangos teikiamų universalių modeliavimo bei valdymo sprendimų.

Dizaino industrija

Disnėjaus įkvėpti pramogų parkai, Holivudo specialiųjų efektų filmai – ir čia neapsieita be „SolidWorks“. Kadangi „SolidWorks“ galima naudoti su pačiomis įvairiausioms medžiagomis ir tekstūromis, architektai, trimačiai dizaineriai, skulptoriai ir kiti dizaino profesijų atstovai tai išnaudoja. Pasitelkus „SolidWorks“ statomi dangoraižiai ir įprasti gyvenamieji namai. „Outdoor Technologies Inc.“ inžinierių komandos nuomone iš visų panašių programų „SolidWorks“ išsiskiria tuo, kad suteikia daugiausiai galimybių.

Be to, „SolidWorks“ populiari ir tarp trimačių projektų mėgėjų.  Kitos programos –  sudėtingesnės. Naudodamiesi„SolidWorks“ programa galime rinktis intuityviai ir trimačio dizaino subtilybių pramokstame greičiau ir nuosekliau.

Dar šiek tiek

Trimačių objektų dizaineriai naudoja „SolidWorks“ statydami trimačius sandėlius. Lyginant su kitomis programomis, „SolidWorks“ API ir kodas integruojami tiesiogiai, todėl rasti makrokomandas ir junginius – itin lengva, o taip pat nesunku ir sukurti juos pačiam. Internete apstu skirtingų makrokomandų pavyzdžių: tą patį failą galima išsaugoti skirtingais formatais, vienu mygtuko paspaudimu sukurti animacijas ir t.t.

3D specialistai su „SolidWorks“ naudoja įvairiai: stato skulptūras, kuria specialiuosius efektus ir kt. Naudodamiesi šia programa iliustratoriai animuoja animacinių filmų veikėjus ar filmo scenų fonus. 3D logotipai, iliustracijos spaudoje ryškesnės. Skirtingomis tekstūromis virtualiai pateikiant tą patį dizainą sutaupoma daug laiko ir lėšų, todėl bet koks gaminį kuriantis startuolis mieliau plėtoja virtualų nei tikrą prototipą.

Spaudžiant laikui tobulindami medicininius įrenginius „SolidWorks“ naudoja ir gyvybės mokslų inžinieriai. Mechanikai ir inžinieriai dėl elektroninio „SolidWorks“ domeno gali rinktis vis kitokią inžinerinę aplinką.

Išvados

Taigi, „SolidWorks“ naudojama tiek profesionalų, tiek mėgėjų – programinė įranga ypatingų žinių nereikalauja. Kitus panašių programinių įrangų variantus „SolidWorks“ naudotojai renkasi nenoriai, todėl atnaujina „SolidWorks“ versijas. Nors „SolidWorks“ specialistai dėl siūlomų kitų programų funkcijų ir kt. taip pat yra naudojęsi ne tik „SolidWorks“ programine įranga, tačiau būtent „SolidWorks“ yra nepralenkiama.

Dirbti su „SolidWorks“ lengviau išmoksite TechAcademy kursuose.

Parengta pagal: http://www.computeraideddesignguide.com/what-is-solidworks-used-for/